MASKA

 

Kombinací může být spousta. Vyzkoušejte třeba masku z avokáda a medu – ideální pro hydrataci pleti, nebo s jogurtem – kyselina mléčná pomáhá ničit bakterie a tím čistí vaši problémovou pleť. Nechte působit 10 min a smyjte. Kombinací všech tří složek můžete předejít i vráskám.

 

PEELING

 

Peeling si připravíte tak, že smícháte avokádo s 1 lžící medu, 1 lžící olivového oleje a třtinovým cukrem. Vaše pokožka bude zjemněná a hydratovaná.

 

PÉČE O RTY

 

Smíchejte avokádo s medem a mátovým olejem a naneste na rty. Rty budou hydratované, díky mátě rozzářené a krásně červené.

 

VLASOVÁ KÚRA

 

Jeden z nejvýznamnějších vitamínů pro vlasy – biotin, se nachází v tomto zázračném ovoci. Zkombinujte avokádo s olivovým olejem a naneste do délek vlasů a na konečky. Zabalte do ručníku a nechte působit 20 minut. Pro větší aktivaci můžete prohřát vlasy přes ručník fénem.

 

MANIKÚRA

 

Smíchejte avokádo s banánem a udělejte si zábal. Po 10minutách smyjte (nebo snězte :) Ruce budete mít jemné, hydratované a nehtíky vyživené.

 

Tak já jdu na to :P

 

MILUJEME AVOKÁDO!

 

AVOCADO – THE BEST FRUIT EVER. Avokádo je nejlepší ovoce na celém světě.

 

Přesně tak, je to ovoce, ne zelenina. A ještě navíc bobule, jako třeba malina. Jenom trošku zelenější.

 

Avokádo je jednou ze superpotravin, které chcete jíst. Ale, dá se využít i jinak – abychom byly ještě krásnější, než obvykle. Avokádu se také přezdívá alligator pear = aligátoří hruška.

 

I když je avokádo opravdu tučnou záležitostí, jedná se o zdravé tuky, které ničemu neškodí, ba naopak. Avokáda jsou plné mono-nenasycených zdravých tuků, které jsou výborné pro naše srdce, přispívají ke snížení špatného cholesterolu v krvi, snižují riziko mozkové mrtvice, snižují také krevní tlak, protože jsou plné draslíku a hořčíku.

 

Avokádo obsahuje více hořčíku než 20 ostatních druhů ovoce, včetně banánů nebo jahod.

 

Avokádo je plné antioxidantů, vitamínů A, B, C, E, K a biotinu, který je důležitý pro růst vlasů.

 

Jak už jsem psala, můžeme avokádo použít i pro naši krásu a to jako:

 

OČNÍ SÉRUM

 

Olej v avokádu je velice výživný. Uřízněte plátek avokáda a přejíždějte si s ním po očním okolí. Všechny vitamíny, hlavně pro pokožku důležité A a E se krásně vstřebají.