DETOX

Vzorový jídelníček:

Snídaně: bílý jogurt + ovesné vločky (30g) + hrst malin

Svačina: 50g mix ořechů

Oběd: Salát se špenátem a melounem (viz recept)

Svačina: banán

Večeře: Salát s fazolemi a tuňákem

 

Aby detox měl správný účinek, určitě je potřeba pořádně cvičit a zahrnout denně i cardio trénink. Škodliviny se vylučují potem, takže čím více, tím lépe. Dodržujte pitný režim (2-3 litry/ den).

 

Chcete pročistit své tělo? Je vám horko a nemáte chuť na teplé jídlo? Tento čas je ideální využít k detoxu a pročištění vašeho těla.

 

Tělo vám bude vděčné, protože jej plníme spoustou potravin a nápojů, které náš organismus zanáší a potom to může mít za následek to, že třeba cvičení nebo dieta nefunguje tak, jak má.

 

Detox bývá krátkodobý (ideálně 7-10 dnů max), jídelníček by měl být bohatý na vitamíny, minerální látky, antioxidanty, vlákninu a vodu.

 

POVOLENÉ POTRAVINY:

Ovoce (čerstvé, mražené nebo sušené), zelenina, luštěniny (hl. fazole, čočka, cizrna), brambory, rýže, ryby, ořechy a semínka (nesolené), bílý jogurt nízkotučný, ovesné výrobky, sýry (feta, mozzarella, balkánský sýr), olivový olej, balzamikový ocet, česnek, bylinky, pepř, med, voda, voda s citronem, zelený čaj.

 

ZAKÁZANÉ POTRAVINY:

Hovězí, vepřové, kuřecí i krůtí maso, uzeniny, paštiky, cukr, sůl, perlivé nápoje, sirupy, slazené nápoje, omáčky, majonézy, káva, černý čaj, alkohol, sladkosti, slané oříšky, brambůrky, pšeničné výrobky, máslo, margaríny, mléko, vejce, plísňové sýry, smetana.