Sushi

SUSHISUSHI 🌱🌸


Sushi je jedno z mých nejoblíbenějších jídel. Ráda si dám sushi v restauraci,a le ráda si jej připravím i doma. Experimentuju, zkouším nové chutě, ale nejraději mám kombinaci: uzený losos, krabí tyčinka nebo krevetka s avokádem a taveným sýrem. Ty jsou pro mě nej.


Když si chcete udělat sushi doma a kouknete na internet, co k tomu potřebujete, vyjede vám seznam tisíce věcí, navíc pěkně drahých.


Poprvé jsem si vše nakoupila taky, načež jsem zjistila, že když použiju klasickou kulatozrnou rýži, je to tatáž chuť (v USA používám dokonce dlouhozrnnou) a levnější varianta. Místo rýžového octa přidám do hrnce s rýží kapku vinného a trochu soli.  Nikdo nic nepozná a za mě je chuť ještě lepší, než s octem rýžovým. Samozřejmě každého věc.


Nepoužívám syrové ryby. Za prvé mi to nechutná a za druhé mám strach z bakterií. Člověk nikdy neví.


Nebalím sushi pomocí podložky, ale holýma rukama. S bambusovou podložkou jsem se vždy akorát nervla :D. Takto je to pro mě jednodušší. Když připravuju California rolls, použiju potravinovou folii.


Takže co na suhsi budete potřebovat?

1 balení řasy Nori

2 hrnky kulatozrnné rýže

1/2 lžičky soli

1 kapka vinného octa

Wasabi

Sojovou omáčku na sushi


Dále suroviny, kterými chcete sushi napnit:

Avokádo

Krabí tyčinky

Uzený losos

Tavený sýr

Krevety


atd...


Uvaříme si rýži, klasicky 1:2 s vodou (neproplachujeme), přidáme kapku vinného octa a sůl. Vaříme, dokud není rýže hotová a necháme zcela vychladnout.


Ingredience na naplnění si nakrájíme na plátky asi  0,5 cm široké.


MAKI


Na řasu nori poklademe vychladnutou rýži (ruce si namáčíme do misky se studenou vodou, aby se nám nelepila rýže na prsty) ve vrstvě asi 1 cm až po 3/4 plátu řasy.


Doprostřed dáme suroviny, kterými chceme sushi naplnit. Kolem nich z jedné strany uděláme linku z tenké vrstvy wasabi.


A řasu zabalíme. Konec řasy namokříme vodou, aby se pěkně přilepila a rolka se nám nerozbalila.CALIFORNIA ROLLS


Prvně si napníme řasu, navlhčíme okraj a sbalíme. Navlhčíme pak i celý váleček, který nám vznikne.


Rýži navrstvíme do výše 0,5 cm na potravinovou folii, doprostřed umístíme váleček z řasy nori a pomocí folie zabalíme a pořádně stáhneme. Můžete opět rozbalit a posypat fólii třeba sezamem, zamotat a utáhnout. Sezam se na rýži pěkně přilepí a ozdobí vaši sushi rolku.


NIGIRI


Uděláte si válečky z rýže, potřete ho wasabi a nahoru pokladete tenké plátky surovin (avokádo, kreveta, krabí tyčinka)