Pomocnící z přírody

POMOCNÍCI Z PŘÍRODY


Na světe rostou miliony a miliony druhů rostlin, plodů, ovoce, zeleniny a různé vegetace a my stále den co den něco nového objevujeme. V každém koutě světa může být ukryto něco výjimečného, co má pozitivní účinky na naše zdraví, psychiku, hubnutí,  krásu atp.


Dnes vám tady představím pomocníky z rostlinné říše, které někteří lidé využívají už stovky let a k nám se teprve teď dostávají.


Věřili byste tomu?


HOODIA GORDONII


Je sukulentní kaktus, který roste v poušti Kalahari v Africe. Jedná se o čistě přírodní produkt, jehož nejcennější vlastností je to, že snižuje chuť k jídlu, což podporuje snižování hmotnosti a hubnutí. Existuje 13 druhů kaktusu Hoodia, ale pouze Hoodia gordonii má tyto vlastnosti.


Aktivní látkou je steroidní glykosid P57, který je asi 10.000 x silnější, než klasická glukóza.


Jak to funguje? Naši chuť k jídlu reguluje hladina cukru v krvi (glukóza). Čím vyšší je hladina cukru v krvi, tím nižší chuť k jídlu máme. Po jídle tato hladina cukru stoupá a náš mozek dostane signál, že jsme sytí a nemáme hlad. Tím, že si dáte Hoodia gordonii, dostane váš mozek signál, že jste plní, i když jste nejedli.GOTU KOLA


aneb Čínský elixír mládí je léčivá bylina, kterou nám Číňané pěkně dlouho tajili.


Naštěstí se nějakým zvědavcům podařilo tuto kytku vypátrat a i my si už můžeme dopřát dlouhých let.


Tato trvalka se vyskytuje v oblastech Srí lanky, Madagaskaru, Indie, Indonésie i Jižní Afriky. U nás je známa také jako pupečník asijský.


Posiluje duševní zdraví, tělesné zdraví, odstraňuje únavu a má vliv na dlouhověkost. Čínský bylinkář Li Chiung Yun se díky tomu, že pil bylinnou směs obsahujíci Gotu kola, dožil neuvěřitelných 256 let!!!


Pomáhá při revmatismu, revmatické artróze, zlepšuje krevní oběh, léčí cirhózu a jiné jaterní problémy, napomáhá k vytváření kloubního maziva, a tím chrání před postupujícími artritickými změnami.


 


Působí proti křečovitým bolestem a kolikám. Léčí svědění, zlepšuje lymfatický odtok a léčbu napuchlých lymfatických uzlin.


Působí protizánětlivě, má antibiotické a protiplísňové účinky. Užívá se v urologii jako prostředek dezinfekční a močopudný. Léčí dokonce i astma, příznivě ovlivňuje a léčí průběh diabetu II. typu, podporuje růst vlasů


a nehtů, léčí lupénku, ekzémy, podporuje funkci srdce a přitom nezvyšuje krevní tlak, hojí vnitřní rány, léčí křečové žíly a hlavně pomáhá zlepšovat paměť a prokrvení mozku.


Tak to je tedy síla, jdu si to koupit!MATCHA TEA


Další rostlinou, kterou před námi tito lumpové z dálného východu tajili, je čaj MATCHA, respektive čaj Tencha, ze kterého se pravý Matcha tea vyrábí.


Tento druh zeleného čaje vznikl už před 800 lety. Z počátku jej využívali hlavně buddhističtí mistři a samurajové.


Celé čajové lístky se rozemelou na jemný prášek a výsledkem je krásná smaragdová barva s jemnou nasládlou chutí a výjimečným aroma.


Matcha obsahuje spoustu vitamínů a minerálů: vápník, chrom, mangan, draslík, selen, zinek, vitamín A, C, E, dále aminokyseliny, beta-karoten, L - theanine, komplexní polysacharidy, flavonoly a hlavně


chlorofyl, díky kterému má neuvěřitelně silné antioxidační účinky – až 137 x vyšší, než běžný zelený čaj (jedna porce čaje Matcha má stejné nutriční hodnoty jako 10 šálků běžného zeleného čaje). 


Dvě porce čaje denně vám zajistí dostatečný přísun antioxidantů, které naše tělo potřebuje.

Matcha tea pomáhá zrychlovat metabolismus (jídlo spaluje naše tělo až 4x rychleji, než při běžném stavu), snižuje cholesterol,


vyrovnává krevní tlak, snižuje riziko vzniku cukrovky, snižuje psychickou a fyzickou zátěž, zlepšuje náladu a soustředěnost, posiluje imunitní systém, podporuje


vstřebávání tuků a rovněž působí na dlouhověkost.


Takže, ještě chvíli mi někdo bude tvrdit, že v Číně mají jen rýži…


Všechny tyto zázraky přírody si můžete pořídit ve formě, tablet, extraktu, tinktury, krémů a samozřejmě čaje.