Povánoční očista těla

POVÁNOČNÍ OČISTA TĚLA


Vánoce, Vánoce, přicházejí, zpívejme přátelé…


No, ale už je po nich a také po oslavě Nového roku, je po všech oslavách, párty skončily a my s novoročním předsevzetím přemýšlíme o tom všem, co jsme do sebe za ten týden obžerství nacpali. Anebo raději ne, protože to černé svědomí by mohlo být ještě černější…


Tak co s tím provedeme? Můžete vyzkoušet třeba tuto očistu těla, která pomůže odbourat nějaké to povánoční kilčo.


1. FRUIT DAY

Snězte všechno ovoce, které chcete, kromě banánů. Jezte tolik, abyste se cítili sytí, ale ne přejedení. Jezte vždy, kdy máte hlad, ne chuť! Nejméně kalorické ovoce jsou melouny. Tak snad se vám poštěstí koupit aspoň cantaloupe.


2. VEGGIE DAY

Dnes můžete jíst pouze zeleninu – syrovou, vařenou, na tom nesejde. Vyvarovat byste se měli jen hrachu, kukuřice a fazolí. Jinak je povoleno všechno. Můžete si dát třeba i pečený brambor s máslem.


3. FRUIT & VEGGIE DAY

Kombinujte ovoce a zeleninu (platí stejná pravidla: žádný hrách, fazole nebo kukuřice). Dnes si ale bohužel ten brambůrek už musíte odpustit…


4. BANANA DAY & YOGURT

Dnes můžete sníst až 8 banánů a 8 nízkotučných bílých jogurtů. Banány jsou sice trochu kalorická bomba, ale  vaše tělo dnes bude potřebovat vápník, cukry a protein.


5. MEET & TOMATOES

Pátý den jsou na řadě kuřecí nebo krůtí prsa. Ideálně byste měli sníst 4 porce denně, kdy jednu porci navážíte takto: vaše váha x 1,5g u žen, nebo x 2g u mužů. K masíčku si můžete dnes dopřát 6 ks rajčat. Po každém rajčeti, co sníte, byste měli vypít jednu sklenici čisté vody, aby se z těla vyplavila kyselina močová.


 6. MEET & VEGGIE

Platí stejné zásady jako 5. den. Můžete ale jíst jakoukoliv zeleninu, kromě brambor.


 

7. MIRACLE SOUP

A poslední den si uvaříte tuto zázračnou polívku:


2-3 velké cibule

1 hlávka zelí

1 zelená paprika

5-6 kusů celerových natí

10 ks oloupaných velkých rajčat

4 kostky hovězího bujońu (případně dle chuti)


Všechny suroviny nakrájíte na malé kostičky a vaříte do měkka.

K této očistě je dobré denně doplnit vitamíny B a C.