The corset diet

THE CORSET DIET


To by nebyli Američani, aby zase něco nevymysleli. Žhavou novinkou v oblasti hubnutí je tzv. THE CORSET DIET (korzetová dieta).


To už ale věděli někde v 19. století, kdy se v těchto korzetech ženy škrtily. Opravdu se chceme k tomuto vrátit?


Podle výrobců by se měl korzet nosit 2-6 hodin denně, převážně v době před a během jídla. Tím, že máte stlačený žaludek, nejste schopni do sebe přijmout tolik jídla, jak jste zvyklí. Tím dochází k úbytku kalorií a vy můžete zhubnout.


Ok, to by se dalo pochopit. Ale je to zdravé?


Vědci a lékaři z USA se shodují, že není. Nejenže tlak na břicho není zdravý, protože vám může způsobit pálení žáhy, pocit překyselení žaludku či poškození orgánů, ale také se nebudete moci pořádně nadechnout, což způsobí nedostatečné okysličení krve a celého těla = z toho plyne i horší spalování. Kdo chce spalovat, musí mít kyslík.

Pouhé nošení korzetu vám určitě nezajistí úbytek tuku na břiše ani nevypracuje vánočku, i když se v těchto místech budete zaručeně potit. Jedná se spíše o krátkodobé zeštíhlení v oblasti pasu, ale ono logicky, když to někde přitáhnete, musí to vyskočit někde jinde. V podbřišku? Na zádech? Asi jak u koho.


Na druhou stranu se ovšem můžete naučit chodit vzpřímeně a držet pevné břicho – existují také zdravotní břišní pásy, které se používají po plastice nebo operaci břicha, hlavně z toho důvodu, abyste nedostali kýlu a neprovalila se vám břišní stěna. Ale to je úplně něco jiného.


Příznivcem korzetové diety není samozřejmě nikdo jiný, než Kim Kardashian, která nesmí u ničeho chybět. Z této diety je prý úplně unešená. No, nedivme se. Pokud si někdo zakládá na svém těle typu přesýpacích hodin a hlavně na velikosti svého zadku, je jasné, že zeštíhlení v pase ještě přivítá.


Když už se chcete něčím omotat, určitě bych doporučila namazat se skořicovým gelem a ovázat se potravinovou folií, nebo si kupte neoprenový pás. S těmito pomůckami určitě dosáhnete pocení v oblasti břicha, ale ani tady nečekejte zázraky. Většinou odchází pouze voda, ne tuk.


Prostě si to opravdu budete muset odedřít…


Jinak, určitě jste si všimli toho, že spousta mužů ve fitku se stahuje taky pásem. A to z toho důvodu, aby se jim při zvedání velkých vah nerozšiřoval pas. Tím, že jsou takto utáhnutí, tyto svaly nepracují, ochabnou a zajistí mužům jejich vytoužené véčko.  :)


Korzet je super věc, ale ne na denní nošení. Šetřte síly třeba na ples ;).